Jesteś tutaj

Czarnobylska katastrofa

/
Data wydarzenia: 
24.04.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Czarnobylska katastrofa

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Ilnickim, który wielokrotnie odwiedził czarnobylską strefę wykluczenia, dzięki czemu zgłębił temat wybuchu reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu. Spotkanie to pozwoli poszerzyć wiedzę na temat jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zobaczą Państwo również aktualne zdjęcia oraz posłuchają ciekawostek związanych z tym tajemniczym, opustoszałym miejscem.

Tomasz Ilnicki, zainteresowany tematyką nuklearnych katastrof, odwiedził strefę wykluczenia w Czarnobylu dziesięciokrotnie. Tzw. Strefa to inny świat, w którym reguły wyznaczane są przez przyrodę oraz specyficzną grupę ludzi opłacanych przez tajemniczych mocodawców. Natura pochłonęła tę krainę-widmo w stopniu tak głębokim, że jej eksploracja to nie lada wyzwanie. W tym pozornym chaosie funkcjonują obok siebie różnorakie zwierzęta oraz mroczne budowle z burzliwą przeszłością. 

Wyprawy zaowocowały wykonaniem tysięcy zdjęć tego niezwykłego obszaru oraz pozyskaniem niezwykle ciekawych informacji dotyczących historii tego miejsca oraz sposobów jego aktualnego funkcjonowania. Wbrew pozorom osławiony Czarnobyl jest jedynie bazą wypadową do miejsc naprawdę niezwykłych i poruszających. Wiele z nich stanowi po dziś dzień świadectwo ludzkiej krzywdy. Tomasz Ilnicki jest autorem książki „Azyl. Zapiski stalkera”, w której odkrywa tajemnice i magię tego miejsca.

Tomasz Ilnicki - urodzony w Wałczu, 33 lata. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, nauczyciel wychowania fizycznego, podróżnik, mól książkowy, pasjonat historii, sportu oraz gier wideo.

Data wydarzenia: 
24.04.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: