Jesteś tutaj

Konkursowo o demokracji

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.09.2019

Konkursowo o demokracji

Europejskie Centrum Solidarności, Szkoła Podstawowa nr 82 w Gdańsku oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w dwóch przedsięwzięciach. Pierwsze z nich to Wojewódzki Konkurs Historyczno-Plastyczny „PRL i pierwsze częściowo wolne wybory w oczach uczniów”.

Konkurs jest inspirowany książką Joanny Papuzińskiej „Zbuntowane słowa” i polega na wykonaniu w dowolnej technice planszy tematycznej (format A2) obrazującej pamiątki, zdjęcia, zapiski, wspomnienia zgromadzone przez rodzinę i znajomych ucznia, a dotyczące okresu PRL-u i pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce oraz opowiedzeniu o materiałach przedstawionych na planszy w czasie finału w ECS. Finał przewidywany na marzec lub kwiecień 2020 roku.

REGULAMIN „PRL i pierwsze częściowo wolne wybory w oczach uczniów”

Druga propozycja to moderowane spotkania literackie dla uczniów szkół podstawowych „Nasza mała/wielka demokracja”.

Projekt polega na wyborze pięcioosobowej reprezentacji każdej szkoły podstawowej w Gdańsku, która zgłosi się do projektu. Członkowie tej reprezentacji w wyznaczonym terminie przeczytają wskazaną lekturę (będą w sumie trzy), a następnie, podczas spotkania, wykażą się jej znajomością (drużynowe odpowiedzi na pytania moderatora) i wezmą udział w dyskusji na jej temat. Finał przewidywany jest na marzec lub kwiecień 2020 roku.

REGULAMIN „Nasza mała/wielka demokracja”

Data wydarzenia: 
30.09.2019
Udostępnij: