Jesteś tutaj

Lok@lnie i teatralnie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.08.2019

Lok@lnie i teatralnie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku wraz z partnerami – Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) w Gdańsku oraz „Dziennikiem Bałtyckim” (partnerem medialnym) – z początkiem sierpnia br. przystąpiła do realizacji projektu digitalizacyjnego „Lok@lnie i teatralnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach trwającego do końca grudnia br. przedsięwzięcia, współtworzona przez WiMBP w Gdańsku i MBP w Słupsku Bałtycka Biblioteka Cyfrowa (www.bibliotekacyfrowa.eu) wzbogacona zostanie o około 900 obiektów/publikacji: 50 wybranych kostiumów i rekwizytów z czołowych spektakli gdyńskiego Teatru Muzycznego oraz część wydań 16 tygodników powiatowych (kaszubskich, kociewskich, żuławskich i powiślańskich) dołączanych do „Dziennika Bałtyckiego”.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będą szkolenia w CEN na temat bibliotek cyfrowych, skierowane do nauczycieli oraz bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych.

Zachęcamy do korzystania z bogatych regionalnych zbiorów Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej!

Data wydarzenia: 
31.08.2019
Udostępnij: