Jesteś tutaj

Nowocześnie Zrehabilitowani Niewidomi

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
05.09.2016

Nowocześnie Zrehabilitowani Niewidomi

Fundacja Szansa dla Niewidomych we współpracy z Ośrodkiem Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych zaprasza osoby niewidome i niedowidzące do wzięcia udziału w projekcie „Nowocześnie Zrehabilitowani Niewidomi 2016”.

Jak radzić sobie z niepełnosprawnością? Dlaczego warto korzystać z nowych technologii? Jak aktywnie wypoczywać, rozwijać pasje i włączyć się w życie społeczno-kulturalne? Jakie prawa przysługują osobom z dysfunkcjami wzroku?

To tylko część pytań, na które pomożemy znaleźć odpowiedzi podczas konsultacji, zajęć i wyjść integracyjnych. Podejmij się nowoczesnej rehabilitacji i walcz z dyskryminującymi stereotypami!

Zajęcia w projekcie są indywidualnie dopasowywane do potrzeb uczestników. Wsparcie jest możliwe w ramach 16 modułów:
 

1. Świat dotyku i dźwięku

2. Dom

3. Kuchnia,
4. Zdrowie
5. Tyflosport
6. Tyfloinformatyka
7. Tyfloedukacja
8. Niewidomy poliglota
9. Mobilność
10. Uprawnienia
11. Kultura
12. Hobby
13. Tyfloturystyka
14. Autoprezentacja
15. Nowoczesne technologie
16. Motywacja


Do projektu zapraszamy dorosłe osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zainteresowanych udziałem oraz aktualnymi wydarzeniami prosimy o kontakt pod numerami: (58) 345 21 88 lub kom. 881 946 501.

Część zajęć i konsultacji odbędzie się w kameralnej, przyjaznej przestrzeni Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych z bogatym zbiorem bibliotecznym dostępnym dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

 

Data wydarzenia: 
05.09.2016
Udostępnij: