Jesteś tutaj

Podlaska rozsypanka

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.09.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Podlaska rozsypanka

Wystawa fotografii Wiesławy Nowakowskiej, Sylwii Kunze i Leszka Błaszczyka. Magia Podlasia zauroczyła artystów do tego stopnia, że często tam wracają żeby odkrywać piękno przyrody, zachwycać się wielokulturowością, a także doświadczać zapachów i smaków tego niezwykłego miejsca. Wystawę udostępniamy do 1 października 2019 r.

Notka o autorach:

Leszek Błaszczyk

Absolwent Politechniki Gdańskiej, Z zawodu projektant instalacji elektrycznych, z zamiłowania fotograf. Były członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Ma na swym koncie wystawy zbiorowe i indywidualne, ostatnio wyróżniony za zdjęcia  FETA-2018. Stała realizacja reportaży fotograficznych z koncertów orkiestry Vita Activa (PSONI)

Sylwia Kunze

Zawodowo naucza języka angielskiego, prywatnie aktywnie spędza czas wolny i to właśnie wyprawy rowerowe przywiodły ją na Podlasie 5 razy "pod rząd". Podlasie dla niej jest nie do opowiedzenia , jest do doświadczenia  .

Wiesława Nowakowska

Z wykształcenia biolog, obecnie emerytka, Jej pasją są podróże i fotografia. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Ma na swym koncie wiele wystaw indywidualnych  i zbiorowych. Były członek GTTF. Inicjatorka wypraw rowerowych i plenerów fotograficznych na Podlasie.

 

                            Dlaczego Podlasie

Magia Podlasia zauroczyła nas, do tego stopnia ,że często tam wracamy. Jest to miejsce magiczne nie do opowiedzenia, ale do doświadczenia. W czasie naszych wypraw doświadczaliśmy zapachów i smaków  kartaczy, babki ziemniaczanej czy tatarskich mant. Zachwyciła nas wielokulturowość tego miejsca, gdzie obok cerkiewki jest maczet, synagoga czy kościół katolicki. Piękna przyroda w trzech Parkach Narodowych, puszcze, bagna czy rozlewiska Biebrzy i  Narwi. I ludzie serdeczni i gościnni siedzący na ławeczkach przed domami, można się przysiąść i porozmawiać i często usłyszeć o  historii tych miejsc. To magiczne miejsce powoduje, że zawsze tam wracamy.            

 

Data wydarzenia: 
06.09.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: