Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Martyną Bundą

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.09.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Martyną Bundą

Zapraszamy na spotkanie z Martyną Bundą, laureatką Pomorskiej Nagrody Literackiej za rok 2018 w kategorii Literacka Książka roku za powieść "Nieczułość".

We wrześniu ukazała się jej najnowsza powieść "Kot niebieski". Nowa powieść Martyny Bundy, autorki wielokrotnie nagradzanego debiutu Nieczułość

Epicki rozmach, wyraziste postaci oraz trzymająca w napięciu akcja brawurowo rozpisana na siedem wieków historii
Zaczyna się w tysiąc trzysta siedemdziesiątym dziewiątym roku od samotnej wędrówki przez kaszubską puszczę i mnicha pragnącego wybudować klasztor o najsurowszej na świecie regule. Zakonnik dotrze do miejsca, które wiele lat później zostanie nazwane Kartuzami, a wraz z jego przybyciem ten niewielki skrawek ziemi, wciśnięty pomiędzy kaszubskie jeziora, stanie się areną, na której przecinają się losy z pozoru jedynie zwyczajnych bohaterów.

Targany obsesjami donator klasztoru, przeorysza Alma widziana w wielu miejscach jednocześnie, kat, który zatraca się w swojej roli, czy akuszerka budząca strach, fascynację, a w końcu nienawiść. Ich losom, od początku do końca, milcząco przyglądają się błękitne koty, które na kaszubską wieś przybyły wraz z mnichem w XIV wieku. Od siedmiu stuleci pojawiają się i znikają niczym symbol tajemniczej równowagi i ukrytej harmonii, znak powtarzania, gubienia i odzyskiwania wszystkiego w nie wiadomo którym pokoleniu, miejscu i czasie…

Martyna Bunda w mistrzowski sposób buduje i podtrzymuje napięcie między myśleniem magicznym i naukowym, między biologią a duchowością, tym co racjonalne a instynktowne. Kot niebieski to powieść intrygująca, wolna od oczywistych odniesień i ukazująca pełnię narracyjnego talentu autorki. (Opis: Wydawnictwo Literackie)

Spotkanie poprowadzi Anna Burzyńska.

Data wydarzenia: 
26.09.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: