Jesteś tutaj

Stawy, strumienie i inne wody wokół nas w Kokoszkach

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.09.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
10.00

Stawy, strumienie i inne wody wokół nas w Kokoszkach

W ramach projektu: "Deszcz to wiele kropel - codzienne działania na rzecz ochrony bioróżnorodności i zapobiegania skutkom zmian klimatu"współfinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku, odbędzie się cykl spotkań na terenie dzielnicy Kokoszki. Drugie spotkanie pt. "Stawy, strumienie i inne wody wokół nas w Kokoszkach".

Wycieczka rowerowa umożliwi odwiedzenie licznych w dzielnicy Kokoszki form istnienia wody: cieków naturalnych, rowów melioracyjnych, stawów, zbiorników retencyjnych. Usłyszymy o ich roli i funkcji pełnionej w systemie wód Gdańska o granicy dwóch zlewni przebiegającej przez ten teren, o działaniach, które może podjąć każdy z nas, aby zatrzymać wodę opadową i ograniczyć jej spływanie na niższe tarasy miasta.

Joanna Rayss - dr inż. arch. krajobrazzu - specjalista ds. małej retencji w gdańskiej spółce komunalnej Gdańskie Wody, prowadzi autorską pracownię projektową - Zielenarium, specjalizuje się w kształtowaniu publicznych terenów zieleni oraz gospodarowaniu wodą opadową. Joanna Rayss jest autorką licznych opracowań naukowych i realizacji systemów małej retencji.

Spotkanie o godz. 10.00 przed Pozytywną Szkołą Podstawową.

Rowery własne lub MEVO.

Wstęp wolny!

Data wydarzenia: 
21.09.2019
Godzina rozpoczęcia: 
10.00
Udostępnij: