Jesteś tutaj

WIELOSTRONNI: Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze – projekcja filmu „Złe wychowanie Cameron Post” wraz z debatą

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
19.00

WIELOSTRONNI: Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze – projekcja filmu „Złe wychowanie Cameron Post” wraz z debatą

Zapraszamy na pokaz filmu pt. „Złe wychowanie Cameron Post” w ramach cyklu Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze, który odbędzie się w trakcie festiwalu „Wielostronni”. Projekcja odbędzie się 24 maja (piątek) o godzinie 19.00 w Bibliotece pod Żółwiem.

Reżyseria: Desiree Akhavan 

Obsada: Chloë Grace Moretz, Marin Ireland, Forrest Goodluck, Jennifer Ehle, Sasha Lane, John Gallagher Jr. 

Kraj: USA 

Adaptacja książki „The Miseducation of Cameron Post” Emily M. Danforth. Nastoletnia Cameron Post (Chloë Grace Moretz) zostaje przyłapana w intymnej sytuacji ze swoją przyjaciółką. Zrozpaczeni opiekunowie postanawiają wysłać dziewczynę do ośrodka zajmującego się „leczeniem” homoseksualizmu, który prowadzony jest przez surową Lydię Marsh (Jennifer Ehle) oraz jej brata Reverenda Ricka (John Gallagher Jr.). Na miejscu Cameron poznaje grupę nastolatków, którzy pomimo przeciwności losu walczą o siebie i swoje przekonania. Młodziutka Chloë Grace Moretz (Hugo i jego wynalazek) w roli nastolatki z małego miasteczka, która wbrew swojej woli zostaje wysłana do ośrodka leczenia homoseksualizmu. Błyskotliwy scenariusz inspirowany powieścią autorstwa Emily M. Danforth zachwyca humorem i dystansem do rzeczywistości, pokazując grupę nastolatków w krytycznym dla siebie momencie. Reżyserką produkcji jest Desiree Akhavan (Odpowiednie zachowanie), a w obsadzie znaleźli się nominowana do nagrody Independent Spirit Sasha Lane (American Honey), Forrest Goodluck (Zjawa), laureatka BAFTY Jennifer Ehle (Duma i uprzedzenie) oraz John Gallagher Jr. (Co nas kręci, co nas podnieca). 

Prelekcję przed filmem i debatę poprowadzi Anna Strzałkowska - z zawodu psycholożka i socjolożka, z zamiłowania trenerka i konsultantka w zakresie psychologii organizacji i zarządzania. Pracuje zarówno z grupami szkoleniowymi, jak i indywidualnie jako certyfikowany coach (certyfikacja ICC). 

Nauczycielka akademicka zatrudniona na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych UG. Jest autorką książki Zarządzanie zróżnicowanym wiekowo zespołem, publikacji dotyczących przywództwa i kierowania oraz raportów i ekspertyz z zakresu problemów społecznych, m.in. wykluczenia i inkluzji społecznej. Od 2005 roku związana z Ośrodkiem Doradztwa i Treningu Kierowniczego, w którym przeprowadziła min. 800 dni szkoleniowych. Aktywna działaczka na rzecz praw człowieka oraz trenerka antydyskryminacyjna. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu treningów antydyskryminacyjnych oraz menedżerskich. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: Komunikacji, Budowania długofalowych relacji, Negocjacji, Przywództwa, Kierowania zespołem i Motywowania. 

Jako trenerka Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku prowadziła szkolenia między innymi dla: Banku Zachodniego WBK, Budimexu, Raiffeisen Bank Polska, DeLaval, Medany, Petrobaltic, ING Bank Śląski, PZU SA, Polpharma S.A. 

Wstęp wolny. 

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
19.00
Udostępnij: