Jesteś tutaj

Biblioteka na Wyspie (ul. Turystyczna 3)

Punkt na mapie: 

Biblioteka na Wyspie (ul. Turystyczna 3)

O Placówce

Zbiory Biblioteki na Wyspie w Gdańsku to przede wszystkim beletrystyka dla dorosłych, literatura dla dzieci i młodzieży oraz literatura popularno-naukowa
Uwzględniając potrzeby czytelnicze mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej oraz turystów licznie odwiedzających tę część Gdańska nasz księgozbiór wzbogacamy na bieżąco o nowości wydawnicze oraz czasopisma. W bibliotece można też skorzystać ze stanowiska komputerowego z dostępem do internetu oraz z sieci Wi-Fi.

Aktualnie dostępne czasopisma: Polityka, Polska Dziennik Bałtycki, Zwierciadło.

Naszym najmłodszym czytelnikom udostępniamy na miejscu gry planszowe oraz materiały plastyczne (kredki, farbki, bloki rysunkowe). W każdą ostatnią środę miesiąca zapraszamy naszych najmłodszych czytelników na głośne czytanie wybranych książek. Dokładną godzinę spotkań ustalamy w momencie zapisywania się na zajęcia. 

Grupy przedszkolne oraz nauczania początkowego (po uprzednim zgłoszeniu) zapraszamy na lekcje biblioteczne w celu zapoznania się z księgozbiorem oraz ofertą kulturalną biblioteki.

W naszej filii można również uzyskać Metropolitalną Kartę do Kultury, która jest jedną, wspólną kartą biblioteczną do wszystkich bibliotek publicznych w Trójmieście i nie tylko. Karta ta upoważnia również do wielu zniżek w instytucjach kultury, organizacjach działających na rzecz kultury oraz punktach gastronomicznych. 

Godziny otwarcia: 

Szanowni Państwo

21 września (sobota) Biblioteka na Wyspie będzie nieczynna

Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy.

Poniedziałek: 10.30-18.00
Wtorek: 10.30-18.00
Środa: 9:00-15:00
Czwartek: 10.30-18.00
Piątek: 8.30-16.00
Sobota: 8.30-12.30 
Niedziela: nieczynne
Dane kontaktowe: 

ul. Turystyczna 3

80-680 Gdańsk

tel. 58 323-94-03

e-mail: bibliotekanawyspie@wbpg.org.pl

Kierownik: Lidia Ławicka

Zdjęcie: 

Powiązane aktualności