Jesteś tutaj

Projekcje

Afera Kryminalna 2019

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Afera Kryminalna!
Gośćmi specjalnymi będą:
ARNE DAHL - pisarz, krytyk i redaktor. Jeden z najwybitniejszych szwedzkich autorów kryminałów,a które otrzymał liczne prestiżowe nagrody literackie. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedały się w 4 milionach egzemplarzy.
MARTIN WIDMARK - jeden z najpopularniejszych współczesnych szwedzkich twórców literatury dla dzieci. Autor m. in. serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai".

Data wydarzenia: 
10.10.2019
Udostępnij:
Więcej

4. Gdański Tydzień Demokracji

Od 16 do 22 września zaplanowano liczne spotkania, wykłady i debaty z udziałem naukowców, autorytetów społecznych, autorów głośnych reportaży czy komentatorów politycznych. Miejsca spotkań znajdują się aż w siedmiu różnych lokalizacjach. Podczas GTD będzie też okazja, by przejść się szlakiem postaci historycznych, zobaczyć demokrację w interpretacji aktorów teatralnych czy wziąć i warsztatach demokracji dla młodzieży. Zaplanowany jest też koncert Marka Dyjaka oraz specjalne konkursy.

Data wydarzenia: 
16.09.2019
Udostępnij:
Więcej

"Samotność liczb pierwszych"

Mattia i Alice to dwójka samotników i odludków, odrzucanych przez rówieśników, mających problemy z akceptacją samych siebie. Spotykają się w liceum i choć czują pokrewieństwo dusz, nie potrafią tego wyrazić, dręczeni przez straszne traumy z dzieciństwa, które właściwie uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Poprzez lata, wchodząc w dorosłość, rozpoczynając karierę czy zakładając rodzinę, na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. 

Data wydarzenia: 
27.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Anną Woźniak „Azja widziana z rowerowego siodełka”

Prelegentka jest aktywną seniorką, pasjonatką podróży, które traktuje jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu na  emeryturze. Swoją podróż na Półwysep Indochiński odbyła w 2017 r. i  jadąc na rowerze zwiedziła Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Laos i Malezję. Prelekcję wzbogaci prezentacja multimedialna.

Data wydarzenia: 
27.09.2019
Udostępnij:
Więcej

I CO2 dalej z tym klimatem?

Zmiana klimatu jest faktem. Zgadzają się co do tego wszystkie najważniejsze organizacje naukowe na świecie. Średnia temperatura Ziemi już wzrosła o jeden stopień w stosunku do epoki przedprzemysłowej. Zatrważające jest jednak tempo zmian, wywołanych przez działalność człowieka. Prognozy nie są optymistyczne. Co będzie dalej? Na pewno chaos. Powinniśmy się bać? Tak. Czy jest nadzieja? Tak. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym, jak utrzymać nadzieję i co robić, żeby ona stała się rzeczywistością. Z innej perspektywy: z wewnątrz na zewnątrz.

Data wydarzenia: 
22.08.2019
Udostępnij:
Więcej

"Żeglarz niepodległości"

Andrzej Rościszewski - kapitan jachtowy żeglugi wielkiej. Polski pionier i odkrywca rejonów polarnych. Z zawodu prawnik - wychowawca wielu pokoleń adwokatów. Członek Trybunału Stanu. Zaangażowany społecznik i obrońca działaczy opozycyjnych w PRL-u. Zawodowe życie spędził w Warszawie - żeglarską pasję ambitnie realizował na morzach i oceanach. Laureat pierwszego „Srebrnego Sekstantu” i Nagrody Honorowej „Rejs Roku 1970” za opłynięcie Islandii na jachcie „Śmiały”.

Data wydarzenia: 
18.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Upadek Imperium - wykład Konrada Knocha

W połowie lat 80. Związek Radziecki przeżywał głęboki kryzys ekonomiczny i społeczny. Gospodarka sowiecka nie była w stanie udźwignąć wyścigu zbrojeń, wojny w Afganistanie i katastrofy jądrowej w Czarnobylu. Przywódca partii komunistycznej Michaił Gorbaczow poszerzył swobody obywatelskie i gospodarcze. Nie uratowało to jednak imperium. Sowieci nie byli już w stanie skutecznie wspierać państw w bloku wschodnim. Rozpoczął się demontaż systemu komunistycznego i proces budowy nowego ładu politycznego i gospodarczego w Europie.

Data wydarzenia: 
11.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Jak powstaje inicjatywa obywatelska?

Zaczyna się jak zawsze. Nieznane osoby spotykają się, ponieważ łączy ich wspólny sprzeciw. Nie mają one dużego doświadczenia w działaniach społecznych, więc po drodze popełniają dużo błędów. Trzyma ich jednak wspólna misja, jaką jest niezgoda na inwestycje połączenia drogą morską Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską. Założyciele oddolnej inicjatywy na spotkaniu opowiedzą o swojej genezie, działaniach, trudnościach oraz planach w walce o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Wszystko zaczyna się od jednostki.

Biogram:

Data wydarzenia: 
14.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje