Jesteś tutaj

afera kryminalna

Afera Kryminalna 2019

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Afera Kryminalna!
Gośćmi specjalnymi będą:
ARNE DAHL - pisarz, krytyk i redaktor. Jeden z najwybitniejszych szwedzkich autorów kryminałów,a które otrzymał liczne prestiżowe nagrody literackie. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedały się w 4 milionach egzemplarzy.
MARTIN WIDMARK - jeden z najpopularniejszych współczesnych szwedzkich twórców literatury dla dzieci. Autor m. in. serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai".

Data wydarzenia: 
10.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Marcinem Wrońskim

Marcin Wroński (ur. 1972 w Lublinie), pisarz i dramaturg, autor popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim. Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru i dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników. Debiutował w 1992 roku, w latach 90. związany z nurtem "trzeciego obiegu".

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Jędrzejem Pasierskim

Do Biblioteki Oliwskiej zapraszamy na piątkowe spotkania z kryminałem w ramach festiwalu Afera Kryminalna.

Jędrzej Pasierski (ur. 1984) - prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Mieszka na warszawskiej Pradze. Obecnie pracuje nad thrillerem, którego bohaterem jest prawnik środowiskowy, a także nad drugą częścią cyklu o Ninie Warwiłow. "Dom bez klamek" jest jego debiutem.

Data wydarzenia: 
05.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Kawa z Tess Gerritsen

Jeśli marzycie o wzięciu udziału w tym wydarzeniu, wyślijcie do nas maila (promocja@wbpg.org.pl) wraz z pytaniem, jakie chcielibyście zadać autorce. Dziesięć osób, które wyślą najciekawsze propozycje, nagrodzimy zaproszeniem na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z Tess Gerritsen.
Termin zgłoszeń mija w środę (3 października) o godzinie 16:00.

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem

Miłosników kryminałów zachęcamy do zarezerowania sobie pierwszej soboty października na dzień z Aferą Kryminalną.

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Wszystkich fanów dobrego kryminału zachęcamy do spędzenia piątkowego wieczoru z dobrą literaturą kryminalną w Bibliotece Oliwskiej.

Data wydarzenia: 
05.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Kryminalna Piła

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o entomoskopii kryminalistycznej, usłyszeć i zobaczyć, jakie znaczenie w wykrywaniu przestępstw mają owady i jak na ich podstawie można ustalić czas śmierci, to spotkanie jest dla Ciebie! Ponadto specjaliści zademonstrują, jak ujawnia się linie papilarne oraz zaprezentują walizkę kryminalistyczną wraz z zawartością, czyli pędzle, proszki i sprzęt używany na miejscu zdarzenia przez technika kryminalistyki. Spotkanie będzie także okazją do wykonania "pamiątkowej" daktyloskopii, czyli odbitki palca lub dłoni.

Data wydarzenia: 
05.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Warsztaty pisarskie

Będzie to wyjątkowa okazja do pracy nad tekstem pod okiem mistrzyni pióra.
Po zgłoszeniu się na warsztaty zadaniem uczestnika będzie przesłanie do 30 września krótkiego tekstu, w którym pojawia się jeden główny bohater (tekst do 10 tys. znaków). Warsztaty będą opierały się na pracy nad tym tekstem.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (imię i nazwisko). Zapisy – promocja@wbpg.org.pl. W tytule maila należy podać nazwę wydarzenia.

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Miłośników kryminałów Katarzyny Bondy zapraszamy na spotkanie w Bibliotece Manhattan. Spotkanie jest jednym z wydarzeń festiwalu Afera Kryminalna 2018.

 

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - afera kryminalna