Jesteś tutaj

koncert

La hermosa música - recital fletowy

Anna Ekielska-Skóra - urodzona w 1976 roku w Krakowie w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Krakowską Akademię Muzyczną w klasie prof. Kazimierza Moszyńskiego ukończyła                         z wyróżnieniem w 2003 roku. Podczas studiów brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez Miriam Nastasi, Jamesa Galwaya, Petera Lucasa Graffa, Janosa Balinta, Jiriego Valka; jest laureatką konkursów w kraju i zagranicą, między innymi:             

Data wydarzenia: 
18.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Koncert zespołu Galicia Folk Band

Zespół Galicia Folk Band przyjechał do nas ze Lwowa. Posiada bardzo szeroki repertuar: ukraińskie piosenki ludowe, pieśni religijne, a także muzykę klasyczną,
arie operowe oraz nowoczesne aranżacje znanych melodii. Większość utworów wykonywanych jest w języku ukraińskim, ale niektóre z nich po polsku, angielsku oraz włosku.

Volodymyr Ivanets – akordeon, śpiew, lider i założyciel zespołu
Oksana Zubenko – skrzypce, śpiew
Nazar Kutsewicz – bandura, śpiew

Data wydarzenia: 
09.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Koncert zespołu LIARMAN trio

Pomysł na nazwę zespołu zrodził się z pieśni Schuberta “Der Leiermann”, historia starego człowieka, którego całe życie wypełniła muzyka. "Leiermann" wędruje po wioskach grając na swojej „drehleier” - po polsku „lira korbowa”- która stanowi część naszego instrumentarium i akompaniuje nas na muzyczną podróż w czasie i po miejscach Europy.

Data wydarzenia: 
23.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Koncert na 100-lecie Niepodległości

Ewa Dorawa-Jurkiewicz

Utalentowana polska śpiewaczka operowa urodzona w Gdańsku, o głębokiej wrażliwości i nieprzeciętnym pięknie głosu. Zaliczana jest do przodujących mezzosopranów Polskiej Sceny Operowej.
Studia muzyczne rozpoczęła w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w roku 1984, a ukończyła w 1990. Od 1981 roku Ewa Dorawa związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

Data wydarzenia: 
09.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Koncert Zespołu Muzyki Dawnej - Bianco Fiore

Zespół Muzyki Dawnej Bianco Fiore jest konsortem fletów prostych, specjalizującym się w interpretacji muzyki renesansu i baroku. Założony został w Gdańsku w 1997 roku przez Magdalenę Warżawę. Zespół koncertował w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Słowacji, Łotwie, Ukrainie i Estonii. Brał udział w wielu festiwalach, m.in.

Data wydarzenia: 
26.07.2018
Udostępnij:
Więcej

Europejska Noc Muzeów

Biblioteka pod Żółwiem (ul. św. Ducha 111/113, Gdańsk-Śródmieście)

Po raz czwarty Biblioteka pod Żółwiem włącza się w działania w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku świętować będziemy 100. rocznicę nadania Polkom praw wyborczych. W stulecie praw kobiet oddamy głos im samym!

Data wydarzenia: 
19.05.2018
Udostępnij:
Więcej

Koncert "Operetka i Musicale"

Ewa Dorawa-Jurkiewicz (mezzosopran) Studia muzyczne rozpoczęła w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim u wybitnej śpiewaczki, prof. B. Porzyńskiej. Po studiach związała się z zawodowymi teatrami muzycznymi występując kolejno jako solistka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Operetki w Szczecinie. Do swoich największych osiągnięć artystycznych Ewa Dorawa zalicza rolę „Carmen”, którą wykonała w Operze Nova w Bydgoszczy pod dyr. Maestra Andrzeja Jurkiewicza.

Data wydarzenia: 
25.05.2018
Udostępnij:
Więcej

"Gwiazdka nam zajaśniała"

Zespół Muzyki Cerkiewnej "Gedanum Orthodoxum" powstał w 2015 roku i wyłonił się z Chóru Katedry Prawosławnej św. Mikołaja w Gdańsku, który uczestniczy w liturgii prawosławnej celebrowanej w języku polskim. Założycielką i dyrygentką zespołu jest Aleksandra Wieliczko, gdańszczanka, stypendystka MKiDZN, absolwentka Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie, członkami zespołu są absolwenci wyższych uczelni artystycznych oraz szkół muzycznych. Łączy ich pasja wspólnego śpiewu cerkiewnego zakorzenionego w tradycji prawosławnej na historycznych terenach Rzeczpospolitej.

Data wydarzenia: 
26.01.2018
Udostępnij:
Więcej

Koncert "Z Arią przez świat"

Magdalena Lewandowska – mezzosopran. Absolwentka Państwowego Studium Piosenkarskiego oraz Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Poznaniu. Doskonaliła swe umiejętności, uczestnicząc w kursach wokalnych w Rosji i Warszawie prowadzonych m.in. przez Jewgienija Nesterienko oraz przez Jadwigę Rappe i Ryszarda Karczykowskiego. Debiutowała w partii III damy w operze W. A. Mozarta Czarodziejski flet w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Od 2005 roku związana z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie odnosi znaczące sukcesy, wykonując m.in.

Data wydarzenia: 
29.09.2017
Udostępnij:
Więcej

Koncert zespołu Galicia Folk Band

Muzyka i śpiew, które promieniują słońcem, radością i optymizmem, obok wrażliwych, tęsknych, przejmujących nut i dźwięków, tak charakterystycznych dla terenów Ukrainy obejmujących m.in. Galicję i Kresy Wschodnie dawnej Rzeczypospolitej oraz ciepło emanujące z gry i wokalistyki świetnie zgranych oraz rozumiejących się członków grupy muzycznej „Galicia”, to najkrótsza i najtrafniejsza z możliwych charakterystyk zespołu założonego przez młodych muzyków ze Lwowa.

Data wydarzenia: 
18.08.2017
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - koncert