Jesteś tutaj

podróże

Spotkanie z Anną Woźniak „Azja widziana z rowerowego siodełka”

Prelegentka jest aktywną seniorką, pasjonatką podróży, które traktuje jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu na  emeryturze. Swoją podróż na Półwysep Indochiński odbyła w 2017 r. i  jadąc na rowerze zwiedziła Wietnam, Kambodżę, Tajlandię, Laos i Malezję. Prelekcję wzbogaci prezentacja multimedialna.

Data wydarzenia: 
27.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Osobliwe święto: Dzień Podróży Wakacyjnych

Zwiedzimy mroczne zakamarki egipskich piramid, zajrzymy za Wielki Mur Chiński, wpadniemy do angielskiej królowej na aromatyczną herbatę...

Nie wierzycie?! W naszej bibliotece wszytko jest możliwe!

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do wspólnej zabawy!

Zajęcia  dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Data wydarzenia: 
03.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Wielki Dzień na Bali - opowieść o podróży, która rozpoczęła Podróż

Ślub w tropikach, na plaży, wśród palm i kolorowych kwiatów... To nie musi być scena z filmu. Tak właśnie wyglądał nasz Wielki Dzień, na indonezyjskiej wyspie Bali. Po takim początku poszliśmy krok dalej i na miesiąc miodowy ruszyliśmy do krainy kangurów, koali i dziobaków. Przez trzy tygodnie przejechaliśmy ponad 7000 km odwiedzając między innymi: najbardziej odizolowane miasto na świecie, różowe jezioro, Operę w Sydney i Wielką Rafę Koralową. Do domu wróciliśmy z lewostronnym myśleniem i przekonaniem, że australijskie podejście "No worries" ma cudowne, uspokajające właściwości.

Data wydarzenia: 
27.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie podróżnicze z Anną Baranowską "Petra, skalny skarb Jordanii"

Anna E. Baranowska – historyk sztuki i anglistka. Od czasu pisania doktoratu o wizerunkach świętych lekarzy w sztuce bizantyńskiej, przemierza utarte szlaki i bezdroża krajów śródziemnomorskich i Bliskiego Wschodu. Spędziła kilkanaście miesięcy w Thessalonikach, wielokrotnie odwiedziła Grecję, była na Krecie, Chios, Thasos, Korfu, Cyprze, także na Sycylii, kilkakrotnie przemierzyła Turcję, była w Gruzji, dwukrotnie w Syrii i Jordanii a także w Libanie, Egipcie i na Synaju. Wspomnienia z Jordanii skusiły ją do ponownego odwiedzenia tego kraju w lutym bieżącego roku.

Data wydarzenia: 
14.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Hong Kong dawniej i dziś

Gabriel Oleszek urodzony w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Garść Tajlandii, odrobina Kambodży i szczypta Chin. Historia pewnej wyprawy

Damian Stankiewicz opowie o swoich przygodach podczas wyprawy do Azji Południowo-Wschodniej. Opowieściom będzie towarzyszyć pokaz zdjęć oraz
artefaktów zebranych podczas podróży.

Damian Stankiewicz - poszukiwacz przygód, na co dzień jest związany z Katedrą Slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

Data wydarzenia: 
21.02.2019
Udostępnij:
Więcej

Jordania zimą: Południowa Jordania - pustynia Wadi Rum i Petra

Ewa Paul-Kwiek – emerytowany pracownik Uniwersytetu Gdańskiego i APSL Słupsk. Miłośniczka wędrówek po górach, spływów kajakowych i nart biegowo – śladowych. 

Opowie o pustyni Wadi Rum i ruinach starożytnego nabatejskiego miasta Petra                                   oraz o niecodziennych przygodach na szlaku Drogi Królewskiej.

Data wydarzenia: 
08.02.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - podróże