Jesteś tutaj

poezja

Martyna Piotrowska "Spadać można równie dobrze w poziomie" - promocja tomu wierszy

Martyna Dorota Piotrowska (z domu Franczuk) - ur. 7 sierpnia 1988 roku w Sochaczewie, od 2007 roku związana z Gdańskiem, autorka książki poetyckiej „Spadać można równie dobrze w poziomie” (2019, MaMiKo).

Z wykształcenia biotechnolog, doktorantka w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Copywriterka tworząca kreacje dla takich marek jak Velvet, Tikkurila, DrWitt, Reserved, Faktoria Win. Popularyzatorka nauki współpracująca z „Focusem”. Blogerka, autorka „Technologii smaku”.

Data wydarzenia: 
03.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Monika Maciasz i Aleksandra Wrona

Spotkanie Maciasz z Wroną to dialog między kobiecymi poetykami i jej różnorodnymi wrażliwościami i sposobami spojrzenia. Co łączy te dwie poetki? Co je różni? Co wiedzą o sobie samych i o sobie nawzajem? W jaki sposób patrzą na to, co nazywa się zmysłem udziału?

Data wydarzenia: 
10.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Wandą Wasicką

Wanda Wasicka urodziła się w Nieszawie. Z wykształcenia jest historykiem. Najczęściej kojarzona jest z dziennikarstwem, w tym  radiowym – jej głos towarzyszył słuchaczom lokalnych stacji przez niemalże 19 lat. Z zamiłowaniem zajmuje się fotografią. Jej pasją jest również teatr, sama też amatorsko występuje. Założyła, m.in. „Teatr Kuracjusza”  (w ramach Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Organowych Koncertów przy Świecach w Nieszawie. Przewodniczka PTTK. 

Data wydarzenia: 
16.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Wieczór poezji Stefanii Stankiewicz

Z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia „Bocianiego Gniazda” została wydana antologia wierszy, w której jednym z 24 autorów jest Stefania Stankiewicz. Z okazji 80-tych urodzin, na zlecenie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawieckiej, pod red. Danieli Kowalskiej został wydany zbiór wierszy autorstwa jubilatki zatytułowany: Gdańsk, Ty i przyroda.

„Stefania Stankiewicz swoje dotychczasowe życie sfotografowała w formie poezji.

Dla Stefanii poezja to:

Cisza błoga

Zapatrzenie w błękicie

Data wydarzenia: 
09.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Ku polanie... - koncert poetycki

Zapraszamy Państwa na kameralny koncert poetycki, podczas którego usłyszymy piosenki do wybranych tekstów Edwarda Stachury i Jerzego Harasymowicza. Gwarantowana przejażdżka Białą Lokomotywą i chwila zadumy wśród traw połonin…

Utwory z własną, autorską muzyką zabrzmią w prostej formie, z akompaniamentem gitary akustycznej. Zagra i zaśpiewa Marcin Żurawiecki.

 

Data wydarzenia: 
15.02.2019
Udostępnij:
Więcej

„Gdańskie Kresy” – nowa książka poetycka Gabrieli Szubstarskiej

Gabriela Szubstarska - z zawodu nauczycielka, autorka jedenastu tomów poetyckich. Współautorka wydań książkowych międzynarodowych programów poetyckich. Pomysłodawczyni i reżyser montaży słowno- muzycznych. Publikowała m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Okolicy Poetów”, „De Musica”, „Migotaniach”, „Znaj”, a także w kilkudziesięciu polskich antologiach, prasie, almanachach oraz w kilkunastu niemieckich antologiach haiku. Redaktorka trzech antologii Gdańskiego Klubu Poetów. Laureatka konkursów poetyckich. Przekładana na j. niemiecki i szwedzki. Do jej utworów pisana jest muzyka.

Data wydarzenia: 
14.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Gdańskie Kresy — spotkanie autorskie z Gabrielą Szubstarską

Gabriela Szubstarska — autorka jedenastu tomów poetyckich, współautorka wydań książkowych międzynarodowych programów poetyckich, pomysłodawczyni i reżyserka montażów słowno-muzycznych (m.in. „Lucynie  przyjaciele”, „Kobieta w…czyli aż strach pomyśleć”). Publikowała m.in. w „Zeszytach Literackich”, „Okolicy Poetów”, „De Musica”, „Migotaniach”, „Znaj”, a także w kilkudziesięciu polskich antologiach, prasie, almanachach oraz w kilkunastu niemieckich antologiach haiku.

Data wydarzenia: 
22.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Seryjni poeci

Zapraszamy do Biblioteki pod Żółwiem na spotkanie z Agnieszką Wolny – Hamkało oraz Anną Fiałkowską. Pierwsza nich promować będzie swój tomik pt.”Panama smile”, druga zaś publikację pt.:” Lalka bellmera”.

Data wydarzenia: 
29.05.2018
Udostępnij:
Więcej

Konkurs poetycki "Strachy są wszędzie"

REGULAMIN Konkursu Poetyckiego "Strachy są wszędzie"

1. Organizatorem Konkursu Poetyckiego „Strachy są wszędzie” jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i Gdański Klub Poetów.

2. Konkurs Poetycki „Strachy są wszędzie” odbędzie się 03.11.2017 r. w Filii nr 9 WiMBP,
ul. Jagiellońska 8, Gdańsk-Oliwa, w godz. 18.00-20:00.

Data wydarzenia: 
03.11.2017
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - poezja