Jesteś tutaj

spotkanie autorskie

Spotkanie z autorami albumu "Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer drugi."

Pięć lat po wydaniu pierwszej części historycznego spaceru po Wrzeszczu śladem przedwojennych pocztówek, Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski prezentują drugi tom publikacji. Do albumu wybrali 94 widokówki, prezentujące m.in. dzisiejszą ul. Partyzantów i jej przecznice, okolice dzisiejszego kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, dawną restaurację Zinglera na Górze Jana oraz samą Jaśkową Dolinę – od luksusowych willi, przez Festynową Łąkę do parku. Kilka dawnych widoków znajdą także miłośnicy Piecek.

Data wydarzenia: 
08.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Przydrygą

Ewa Przydryga urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej, pracuje jako nauczycielka i tłumacz języka angielskiego. Autorka powieści "Motyle i Ćmy". Tworzy thrillery psychologiczne w stylu domestic drama, pęczniejące od rodzinnych tajemnic i intryg.

 

TYL.jpg

Data wydarzenia: 
04.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Wojciechem Tochmanem

Wojciech Tochman (ur. 12 kwietnia 1969 r w Krakowie) reporter, autor non-fiction. Debiutował, jako licealista, w tygodniku „Na przełaj” (1987) reportażem o szkolnej szatni.  Do pracy w dziale reportażu „Gazety Wyborczej” zaprosiła go Hanna Krall (1990).

Data wydarzenia: 
04.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Wyspy niepoliczone. Indonezja z bliska.

W książce Tadeusza Biedzkiego znajduje się pełny obraz zróżnicowanej Indonezji, a czyta się ją jak najlepszą sensację, a nawet kryminał. Autor znany z reporterskiego stylu, dociera do plemion Papuasów żyjących wciąż w epoce kamienia. Opisuje jedyną w świecie wielkanocną procesję morską, niewiarygodnie barwną i radosną. Pokazuje mało znane hinduistyczne oblicze Bali i szczegółowo relacjonuje przebieg tragicznego zamachu terrorystów w słynnym balijskim kurorcie Kuta. Przedstawia wyspy wielkie, jak Borneo, Sumatra, Jawa czy Nowa Gwinea, i maleńkie, których nazw nikt nie zna.

Data wydarzenia: 
07.06.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Krzysztofem Tomasikiem

Krzysztof Tomasik - publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Redaktor wydawanego przez Kampanię Przeciw Homofobii dwumiesięcznika "Replika". Publikuje w Zadrze, Nowych Książkach, na portalu Inna strona. W Tok FM prowadzi razem z Mariuszem Kurcem (wcześniej z Krystianem Legierskim) audycję Lepiej późno niż wcale. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel.

Data wydarzenia: 
23.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Remigiuszem Ryzińskim

Remigiusz Ryziński - filozof i kulturoznawca. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował na Sorbonie pod kierunkiem Julii Kristevy. Napisał pracę doktorską poświęconą Fragmentom dyskursu miłosnego Rolanda Barthes’a; w 2012 roku habilitował się na podstawie rozprawy o współczesnym francuskim feminizmie. Pracuje jako wykładowca akademicki w Warszawie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Stypendysta m.in. Rządu Francuskiego, Fundacji Schumana, Fundacji Nippon, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy.

Data wydarzenia: 
21.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Anną Strzelec

Anna Strzelec - poetka i pisarka, z wykształcenia -artysta plastyk. Zadebiutowała w maju 2008 roku kilkoma wierszami wśród nowych twarzy twórców, których wiersze i opowiadania umieściła Monika Sawicka w swojej powieści pt. "Kruchość porcelany". Wieloletni pobyt w Niemczech dostarczył autorce inspiracji do napisania pierwszej książki, która została przyjęta z dużym zainteresowaniem ze strony recenzentów i czytelników. W krótkim czasie, w ślad za nią ukazał się dalszy ciąg opisanej historii z życia polskich emigrantów.

Data wydarzenia: 
17.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - spotkanie autorskie