Jesteś tutaj

Stocznia Gdańska

„SIERPIEŃ 1980”

13 grudnia 2016 r. minie trzydziesta piąta rocznica ogłoszenia stanu wojennego i przemian zapoczątkowanych strajkami sierpniowymi 1980 roku na Wybrzeżu. Pragniemy upamiętnić te daty i zachęcić młodzież do wnikliwszego poznania uczestników tych wydarzeń. Zapraszamy zatem uczniów do udziału w konkursach, których finał odbędzie się 14 grudnia w audytorium ECS w Gdańsku.
 
Organizatorzy uhonorują nagrodami uczniów i nauczycieli biorących udział w konkursach. Regulaminy znajdują się poniżej. 

Data wydarzenia: 
01.12.2016
Udostępnij:
Więcej

Stocznia jest kobietą

Na spotkaniu dowiemy się o stoczniowym ogrodnictwie, z którego pochodziły tulipany i goździki rozdawane w zakładzie na Dzień Kobiet, gdzie znajdowały się: Willa Dyrektora, Modelarnia i hala 46A z muralem „Tatusiu! Pracuj bezpiecznie”, w której na suwnicach pracowała Anna Walentynowicz.

Spotkanie poprowadzi Raisa Korycka - certyfikowana przewodniczka Europejskiego Centrum Solidarności.

Data wydarzenia: 
24.01.2019
Udostępnij:
Więcej

Kobiety ze Stoczni Gdańskiej

Bohaterkami naszego spotkania będą pracowniczki Stoczni Gdańskiej, jednego z największych zakładów pracy w Polsce w XX wieku. W jakich warunkach pracowały, mieszkały, skąd pochodziły, o czym marzyły, do czego dążyły, jaki był ich wpływ na wydarzenia, które zmieniły układ polityczny w całym państwie, co osiągnęły?

Czy koniec strajku był dla nich klęską czy zwycięstwem? Jak przeżyły czas konspiracji i stanu wojennego? Czy istniała ówczesnie solidarność kobiet i czy była inna od "Solidarności"? O mało znanych faktach i bohaterkach Stoczni opowie Pani Raisa Korycka.

Data wydarzenia: 
29.04.2019
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - Stocznia Gdańska