Jesteś tutaj

sztuka

Nowy Duch ul. Św. Ducha?

Debata na temat wolności sztuki w przestrzeni publicznej, a szczególnie w przestrzeniach zabytkowych, historycznych – z instalacją Tabandy w tle. Czy mieszkańcy miast patrzą przychylnie na sztukę współczesną w swoim otoczeniu? Czy to dla nich niechciany gość i „ciało obce”? Czy urzędnicy potrafią zrozumieć sztukę współczesną i to, jaką ma ona wartość w przestrzeni publicznej? Czy niewłaściwie interpretowana Ustawa Krajobrazowa ogranicza też interwencje artystyczne w tkance miejskiej?

Data wydarzenia: 
27.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Igłą malowane

Finisaż wystawy odbędzie się 4 czerwca 2019 (wtorek) o godzinie 17:30.

Ewa Wróblewska - z wykształcenia i z zamiłowania pedagog. Pracuje w poradni psychologiczno - pedagogicznej z małymi dziećmi mającymi trudności w pisaniu i czytaniu. Jej pasją jest życie we wszystkich jej przejawach. Wrażliwość na aspekty życia budzi w niej potrzebę uwiecznienia swych przeżyć w obrazach. Tematyka jej twórczości jest różnorodna. Od portretów bliskich poprzez martwą naturę,  obrazy wielkich malarzy aż po widokówki odwiedzanych miast.

Data wydarzenia: 
04.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Pędzle w kajdankach – o cenzurze w sztuce i sztuce w krajach totalitarnych

Na tym spotkaniu przyjrzymy się aspektowi wolności w sztuce. Czy artyście w imię sztuki wolno wszystko i czy należy położyć tamę pewnym dziełom? Z drugiej strony – czy administracyjne tłamszenie sztuki, jak w przypadku wystawy „Entertrete Kunst” w Niemczech 1937 roku, jest uprawnione? Co się dzieje ze sztuką, gdy służy tyranom? Wspólnie zastanowimy się, czy wolno ograniczyć sztukę i czy jest to w ogóle możliwe, zwłaszcza dziś w dobie Internetu?

Spotkanie poprowadzi pan Krzysztof Rześniowiecki.

Na zdjęciu rzeźba "Robotnik i kołchoźniczka"  autorstwa Wiery Muchiny.

Data wydarzenia: 
12.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa prac plastycznych młodzieży z Warsztatów Sztuki - "Ja-kwiat-portret"

Gdybym był kwiatem, jak bym wyglądał?
Pastelowy czy w żywych kolorach, a może tęczowy o ostrych płatkach?
Każdy jest inny, inaczej odbiera otaczający świat, ma swoje uczucia i nastroje. Każdy jest wyjątkowy i cenny. Młodzież z Warsztatów Sztuki miała okazję wyrazić to poprzez swoje prace.
Zapraszamy do oglądania.


"Warsztaty Sztuki to warsztaty malarskie dla wszystkich, oparte na poznawaniu świata sztuki, stylów i technik malarskich, rysunkowych, graficznych oraz artystów i ich dzieł." (Agnieszka Kopczyńska)

Data wydarzenia: 
05.07.2018
Udostępnij:
Więcej

Warsztaty teatralne w Bibliotece Manhattan

Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej do udziału w
warsztatach teatralnych. Podczas zajęć wykorzystane będą ćwiczenia m.in.
etiudy ruchowe, praca z tekstem literackim, ćwiczenia wymowy oraz czytanie
z podziałem na rolę. Gościem kilku spotkań będzie aktor Teatru Miniatura
Pan Jacek Majok. 

Warsztaty zakończą się przedstawieniem, w którym wspólnie
wezmą udział uczestnicy spotkań i bibliotekarze BM. 
Kolejne zajęcia odbędą się 21 lutego (wtorek) o godz. 17.00. 
Zajęcia będą się odbywały co 2 tygodnie.

Nieobecności prosimy zgłaszać mailowo:
Data wydarzenia: 
21.02.2017
Udostępnij:
Więcej

O obrazach i obrażaniu, o sztuce i sztuczkach

Marcel_Duchamp.jpg

Czy dzieło sztuki należy rozpatrywać jedynie jako wyraz indywidualnego stylu i wizji artystycznej? Czy podlega moralnej ocenie? Czy można się obrażać na artystów? A jeśli tak - to za co? Kim jest artysta a kim definitywnie być nie może? Na te i podobne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi na kolejnym spotkaniu z cyklu "Myśl dojrzała".

Data wydarzenia: 
13.10.2015
Udostępnij:
Więcej

Picasso mniej znany – życie prywatne, opowieści świadków. Czy wielki malarz był szalony?

W ramach cyklu „Doktowykłady” odbyło się spotkanie z Judytą Srzednicką, która przedstawiła nam mniej znane fakty z życia kontrowersyjnego artysty. Wysłuchaliśmy o dzieciństwie Picassa, w którym objawiły się szczególne zdolności plastyczne i ujmujący charakter. Chociaż zwykle poszukuje się przyczyn problemów psychicznych w latach najmłodszych, podobnych epizodów zabrakło w biografii malarza. Prelegentka wskazała za to na okres nieco późniejszy, kiedy pojawiły się kobiety i rozpoczął konflikt z Bogiem.

Data wydarzenia: 
02.06.2015
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - sztuka