Jesteś tutaj

Oferta zajęć dla dzieci

Oferta zajęć dla dzieci

15716310461_38da38a054_z_0_0.jpg

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na przygotowywane w naszej filii lekcje i zajęcia tematyczne.

Przykładowe tematy zajęć:

  • Gdańsk w legendzie – przybliżenie dzieciom postaci lub wydarzeń historycznych związanych z Gdańskiem a utrwalonych w legendach (np. Jan z Kolna, bitwa pod Oliwą i A. Dickman, rodzina Ferberów, historie z Jarmarku Dominikańskiego, zwyczaje gdańskich patrycjuszy, itp.)
  • Historia pisma i książki – omówienie i pokazanie historii pisma (od czasów prehistorycznych do współczesnych) oraz książki (od tabliczki do tabletu). Zajęcia wzbogacone są pokazem multimedialnym prezentującym omawiane treści
  • Zajęcia przybliżające pory roku (dla najmłodszych np. Bajka o kapryśnym drzewku, opowiadania i wierszyki; dla starszych dzieci – przysłowia, omówienie zmian zachodzących w faunie i florze, zwyczaje i obrzędy świąteczne, itp.)
  • Zajęcia poświęcone higienie i zdrowiu (np. Dlaczego warto chodzić do dentysty – czyli historia o złośliwych ludzikach Baktusie i Kariusie); bezpieczeństwu (konkursy zagadek o zachowaniu się nad wodą, w lesie, na plaży, itp.); życiu w rodzinie ( powiększenie się rodziny, żałoba, itp.)

Wszystkie dzieci  i dorosłych zapraszamy  na organizowane w naszej filii dyktanda ortograficzne (w 2014 roku odbędzie się już VIII edycja Dyktanda dla Dorosłych). Prowadzimy też stałe Pogotowie czytelnicze polegające na głośnym czytaniu książek dla chętnych słuchaczy (lektur, bajek, materiałów na maratony czytelnicze, poezji, itp.). Zgłaszać się mogą także wszystkie osoby mające np. problemy ze wzrokiem, dyslektycy, itp.

Na nudzące się dzieci zawsze czekają u nas kredki, puzzle, plastelina, kolorowanki, klocki – słowem to, co pozwala wypełnić czas.