Jesteś tutaj

Wystawy

Żagle

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii artystycznej Tadeusza Kośnika.

Autor jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej, zakochanym w Gdańsku autorem wielu wystaw. Twórca, którego samozaparcie w poszukiwaniu nowych dróg artystycznych sprawiło, iż pasja przekroczyła granicę i stała się sztuką.

Wystawa jest dostępna w Wypożyczalni Biblioteki Głównej do końca października w godzinach pracy biblioteki.

Data wydarzenia: 
01.10.2019
Udostępnij:
Więcej

4. Gdański Tydzień Demokracji

Od 16 do 22 września zaplanowano liczne spotkania, wykłady i debaty z udziałem naukowców, autorytetów społecznych, autorów głośnych reportaży czy komentatorów politycznych. Miejsca spotkań znajdują się aż w siedmiu różnych lokalizacjach. Podczas GTD będzie też okazja, by przejść się szlakiem postaci historycznych, zobaczyć demokrację w interpretacji aktorów teatralnych czy wziąć i warsztatach demokracji dla młodzieży. Zaplanowany jest też koncert Marka Dyjaka oraz specjalne konkursy.

Data wydarzenia: 
16.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Opowieści dla Przeróbki

Wystawa prac uczestników projektu Opowieści dla Przeróbki  to  próba  odpowiedzi na najbardziej uniwersalne pytania o przeszłość, przyszłość i teraźniejszość każdego z nas, o to kim jesteśmy, jacy jesteśmy i dokąd zmierzamy. W przestrzeni Oddziału Terapeutycznego Zakładu Karnego Gdańsk-Przeróbka od kilkunastu miesięcy trwają prowadzone przez  Groszka Stanilewicz - opowiadaczkę z grupy Łowców Słów, działania arteterapeutyczne.

Data wydarzenia: 
23.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Konie - wystawa fotografii Agnieszki Marcyniuk

Artystka urodziła się w Zamościu, tam mieszkała oraz studiowała. Pierwsze kroki w świecie koni i fotografii stawiała w stajni pod Zamościem, gdzie konie arabskie pozwoliły pokazać jej magiczny świat. W Gdańsku mieszka i pracuje od 7 lat. Tutaj rozwija swoje obie pasje. Udało jej się połączyć naukę jazdy konnej oraz poszerzyć wiedzę dotyczącą zdjęć. Od lat jest członkiem GTF. Miała kilka indywidualnych wystaw oraz zbiorowych.

Data wydarzenia: 
03.09.2019
Udostępnij:
Więcej

"Obrazy & litery". Plakaty Karoliny Podoskiej

Zajmuje się grafiką reklamową, kreacją i produkcją kampanii reklamowych, marketingiem, a także projektami artystycznymi różnego typu. Mieszka i pracuje w Gdańsku. W pracach projektowych lubi łączyć różne elementy ekspresji: ręczny rysunek, malarski gest czy fotografię, co powoduje, że każdy nowy projekt jest dla niej twórczą przygodą i nowym wyzwaniem.

Wystawę można oglądać do 27 września.

Data wydarzenia: 
02.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Podlaska rozsypanka

Notka o autorach:

Leszek Błaszczyk

Absolwent Politechniki Gdańskiej, Z zawodu projektant instalacji elektrycznych, z zamiłowania fotograf. Były członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Ma na swym koncie wystawy zbiorowe i indywidualne, ostatnio wyróżniony za zdjęcia  FETA-2018. Stała realizacja reportaży fotograficznych z koncertów orkiestry Vita Activa (PSONI)

Sylwia Kunze

Data wydarzenia: 
06.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Słowo. Obraz. Materia.

"Łukasz Rogiński, w swych pracach ilustrujących prozę Bułhakowa, jak się wydaje, starał się być wierny klimatowi tajemniczości jaki stworzył autor literackiego arcydzieła. Żeby osiągnąć odpowiednie efekty plastyczne posłużył się dość skomplikowaną techniką własną.  Sięgnął do tradycyjnej tureckiej sztuki zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzonych pędzelkami i patyczkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją – „marmurkowanie”. Papier ozdobiony w technice ebru nazywany jest również papierem tureckim lub papierem marmurkowym.

Data wydarzenia: 
26.07.2019
Udostępnij:
Więcej

Z morzem w tle

Gabriel Piotr Oleszek - urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
01.09.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy