Jesteś tutaj

Wystawy

ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Wystawa

Już w środę 19 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii na Targ Rakowy 5/6 na uroczyste otwarcie wystawy – ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ!

Półtora roku temu ludzie w Białorusi wyszli na ulicę, po tym jak ich prezydent, sprawujący urząd od 27 lat, sfałszował wybory w imię utrzymania władzy. Tysiące Białorusinek i Białorusinów za marzenie o wolności zapłaciło wysoką cenę w postaci represji: więzienia, przymusowej emigracji, a nawet śmierci.

Data wydarzenia: 
12.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Spacer wśród kwiatów

„Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie”- Barbara Wojtanowska

Barbara Wojtanowska jest z zawodu nauczycielem plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel.  Jej ulubioną techniką jest olej.

Data wydarzenia: 
31.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Brzeźno na obrazach

O artystce: Dorota Wójcik (ur. 1987 w Gdańsku) jest artystką wizualną oraz architektką. Ukończyła Politechnikę Gdańską z wyróżnieniem otrzymując 2 nagrody za najlepiej obroniony dyplom magisterski na wydziale Architektury i Urbanistyki w 2014r. W między czasie podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa w pracowni prof. J. Baucia, gdzie w 2021 r. obroniła tytuł magisterski. Połączenie architektury i malarstwa stworzyły jej możliwości do podjęcia pracy przy wielu muralach w całej Polsce, min.

Data wydarzenia: 
30.09.2022
Udostępnij:
Więcej

"ślady" wystawa grafiki - Witold Knajdek

Witold Knajdek - Ukończył studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki, obecnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Założył Autorską Pracownię Projektowania Graficznego, Fotografii i Projektowania Form Przemysłowych.

Jest autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny sztuki użytkowej, grafiki, typografii, fotografii oraz wzornictwa przemysłowego.

Pracuje i mieszka w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
23.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Drugie życie - wystawa prac Wioli Wabnic

Jak powiedzieć to, czego słowami wyrazić się nie da? Gdzie ujście ma znaleźć niepokój duszy, gdy wokół pali się świat? Jak znaleźć prawdziwą wolność? Na te i wiele innych pytań twórczyni od zawsze szukała odpowiedzi i w końcu odkryła je w malarstwie. Dzięki niemu codziennie uczy się, że najbardziej doskonałe jest to, co niedoskonałe.

Udostępnij:
Więcej

Tajemnice Oliwy

Autorka w tytułach przekazuje nam komentarze do obrazów, ale także pozostawia widzowi pole do własnej interpretacji. Ludzie. Mieszkali tu ludzie wielcy i szlachetni, ale także niegodziwcy i przestępcy. Czy dziś jest inaczej ? Domy. Wiele domów jest pięknych i zadbanych. Ludzie, którzy są właścicielami dbają o swoje mienie i otoczenie. Niestety wiele zabytków zamienia się w ruinę, lub są wręcz burzone by na ich miejscu powstał „nowy porządek”. Ktoś powie - taka jest kolej rzeczy. Prawda, ale jest w tym jakiś smutek. Przyroda. Drzewa, dzikie zwierzęta mimo nowej zabudowy mają się dobrze i spo

Data wydarzenia: 
21.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy